Moja Mała Ojczyzna

„Ojczyzna to kraj dzieciństwa, miejsce urodzenia, to jest ta mała najbliższa ojczyzna” – słowami Tadeusza Różewicza pani Rączkowska rozpoczęła  dnia 13 maja 2015 roku o godzinie 9.00 warsztaty literacko-artystyczne z cyklu Moja Mała Ojczyzna.  W tym roku szkolnym po  raz pierwszy do projektu przystąpili uczniowie nowodworskich gimnazjów. Celem pracy zespołów było stworzenie plakatów promujących nasze miasto.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego powitania gości, następnie p. Marta Rączkowska zaprezentowała prezentację multimedialną o plakacie, przygotowaną przez nauczyciela plastyki, a pani Beata Majewska omówiła zagadnienia promocji miasta. Kolejnym etapem była praca w trzyosobowych zespołach. Uczennice z zapałem i dużym zaangażowaniem tworzyły plakaty promujące Nowy Dwór Mazowiecki. Oczywiście nie zabrakło Spichlerza, Baśki Murmańskiej, drużyny piłkarskiej „Świt”, lotniska czy Parku Miejskiego. Prace okazały się bardzo pomysłowe i różnorodne pod względem plastycznym. Pokazały, ze uczniowie szkół nowodworskich dobrze znają swoje miasto i jego historię. Warsztaty zakończyły się prezentacją plakatów.

Mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku.