”W TEATRZE JAK W ŻYCIU...” – NOWODWORSKIE INSPIRACJE TEATRALNE

Tegoroczny NIT, czyli Nowodworskie Inspiracje Teatralne, odbywały się pod hasłem „W teatrze...”.  Nasza grupa teatralna „Scena Pod Sceną” zaprezentowała swoje autorskie przedstawienie „Usłysz mnie”. Sztuka dała możliwość zaprezentowania się młodym ludziom, szansę wypowiedzenia się o nurtujących ich sprawach.

W tym roku NIT miał charakter przeglądu. Nie  przyznawano miejsc, ale każde przedstawienie zostało dokładnie omówione. Jury, złożone z ludzi na stałe zajmującymi się teatrem, bardzo wysoko oceniło naszą sztukę. Doceniono nas za oryginalność, pracę zespołową, umiejętność stawiania trudnych pytań i oczywiście grę aktorską. Tytuł najlepszej aktorki otrzymała Katarzyna Fajfer z kl. Ic, grająca główna bohaterkę – Młodą. Nagrodą główną, w dosłownym tego słowa znaczeniu „odjechaną”, była hulajnoga. Kasia i cała grupa nie kryła radości. Dostaliśmy skrzydeł i wróciliśmy do szkoły pełni zapału, do nowych wyzwań, bo „...w teatrze jak wżyciu wszyscy gramy jakieś role, ciągle inne, ciągle nowe i już nikt nie wie czy teatr to życie, czy życie to teatr?”

Opiekun klubu

Małgorzata Pawełas