Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Płocku

W dniu 15 kwietnia, uczniowie klasy 2A i 2B wybrali się na lekcję biologii do Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Program wycieczki obejmował zwiedzanie ogrodu oraz zajęcia na temat „Gady i płazy- charakterystyka i przedstawiciele”. Spacer  rozpoczęliśmy od podziału na dwie grupy, podczas zwiedzania mogliśmy zapoznać się z wieloma gatunkami zwierząt oraz poznać ciekawostki dotyczące ich życia codziennego. Spotkaliśmy między innymi: lwy, pingwiny, żyrafy, słonie, lamparty oraz małpy.

Największym zainteresowaniem cieszyły się Słonie Indyjskie oraz Makaki, które nie ukrywały zadowolenia z obecności gości. Chyba nas polubiły... ;)

Podczas lekcji o gadach i płazach poznaliśmy ciekawe informacje na ich temat. Dowiedzieliśmy się na przykład, na które z nich należy uważać, ponieważ mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia. Największą atrakcją  było to, że mogliśmy bliżej poznać kilka niegroźnych gadów i płazów poprzez pogłaskanie, czy też wzięcie na ręce.

Prawie nikt nie wrócił z zajęć bez fotki z wężem na szyi :)

Pomimo nienajlepszej pogody wycieczka okazała się baaaardzo udana.

Klaudia Kuczera kl. 2B