„1 z 9” - Ekologia z ochroną środowiska

Dnia 10 kwietnia bieżącego roku naszej szkole odbyła się XIII edycja konkursu powiatowego „1 z 9 - Ekologia z ochroną środowiska”. Naszą szkołę odwiedzili uczniowie z sześciu szkół z naszego powiatu. Przyjechali w celu sprawdzenia swoich wiadomości z zakresu ekologii.

Konkurs był podzielony na dwa etapy:

I etap – część pisemna

40 minut – tyle wystarczyło na rozwiązanie różnorodnych zadań. Uczestnicy odpowiadali na zadawane pytania dotyczące ochrony środowiska z dziedziny biologii, chemii, jak i geografii. Po części pisemnej nastąpiła krótka przerwa, podczas której komisja zajęła się sprawdzaniem testów. Dla uczniów był to czas na odpoczynek i drobny poczęstunek. Następnie wyłoniono 9 osób z najlepszymi wynikami, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu.

II etap – część ustna

W tej części wzięli udział: Przemysław Wcisło PG2, Krzysztof Marszałek PG2, Nina Liszkiewicz PG2, Wiktroria Ogonowska PG2, Anna Pudło PG4, Martyna Kaźmierska PG4, Patrycja Moszczyńska PG3, Alicja Arciszewska PG1 oraz Norbert Gajewski PG1. Każdy uczestnik otrzymał 3 balony. Błędna odpowiedź równoważna była z utratą jednego balona. Eliminacje trwały tak długo, dopóki nie wyłoniono trzech najlepszych graczy. W tym roku nasza szkoła ponownie zajęła dwa pierwsze miejsca.

1. miejsce – Przemysław Wcisło

2. miejsce – Krzysztof Marszałek

3. miejsce – Anna Pudło

Nagrody wręczyły Pani Redaktor Tygodnika Nowodworskiego Barbara Malewska, Pani Dyrektor ZS nr. 1 Agnieszka Pindel oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Portu Pani Grażyna Brzozowska. Wszelkie upominki ufundowane zostały przez Urząd Miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

Zapraszamy za rok!

Foto: Weronika Skorupska