Tego Jeszcze Nie Grali...

Środowy poranek, ostatni dzień przed przerwą świąteczną i do tego 1 kwietnia zaskoczył wszystkich.  Tego dnia nauczyciele  postanowili zrobić uczniom psikusa i ... wystawili przestawienie zatytułowane „Bardzo śpiąca królewna”. Scenariusz opierał się na sztuce Z. Wójcik, ale został wzbogacony o teksty zaczerpnięte z codziennego życia naszej szkoły. W sztuce wzięli udział chętni nauczyciele z naszego gimnazjum. Na scenie mogliśmy więc zobaczyć: p. Piotra Wiśniewskiego, p. Mateusza Olszewskiego, p. Agnieszkę Przekorę, p. Martę Czubak, p. Sylwię Natkańską, p. Dorotę Pęksę, p. Małgorzatę Grabowską, p. Martę Rączkowską, p. Annę Odrzywolską, p. Magdalenę Maciak i p. Michała Cichonia. Wszyscy zostali na ten dzień zaczarowani magiczną różdżką p. wicedyrektor Renaty Szczepańskiej.

Autorką całego zamieszania była pani Małgorzata Pawełas, która od lat zaraża swoją teatralną pasją uczniów. Pomysł wystawienia sztuki z udziałem nauczycieli od dawna jej się marzył i w końcu się udało. Nauczyciele chcieli pokazać uczniom, że też potrafią się wspaniale bawić, a gra na scenie pozwala im spojrzeć na siebie z przymrużeniem oka. Próby i przygotowania do spektaklu były świetną zabawą dla samych grających. Wielką atrakcję stanowiły profesjonalne stroje aktorów. Niektórych trudno było poznać.  Publiczność nie kryła swojej radości. Wybuchy śmiechu to potwierdzały, a oklaski świadczyły o trafności całego przedsięwzięcia. I do tego pełne zaskoczenie, bo wszystkich aktorów obowiązywała całkowita tajemnica.

Po spektaklu miały miejsce wspólne fotografie i okazało się, że przedstawienie stało się punktem wyjścia do wielu klasowych dyskusji. Jedno jest pewne – UCZNIOWIE BYLI  NAPRAWDĘ DUMNI ZE SWOICH NAUCZYCIELI. Kto wie, może ten występ wpisze się na stałe w tradycję naszej szkoły?

reżyser