Wiosenny Gim – Fashion 2015

W przeddzień kalendarzowej wiosny – 20 marca w naszej szkole odbył się pokaz mody,  Gim – Fashion 2015. Uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali najmodniejsze, ich zdaniem  trendy na sezon wiosenny. Pokazane stroje nawiązywały do swobody, słońca i budzącej się przyrody. W sam raz na wiosnę.

Projekty oceniane były przez jury z Panią dyrektor Renatą Szczepańska na czele., a punkty wliczone do walki o IMMUNITET. Nagroda ta daje mozliwośc zwycięskiej klasie przeniesienie jednej pracy klasowej przez okres jednego miesiąca od wygranej.

Gimnazjaliści bardzo chętnie przebrali się. Były wariacje na temat wiosny (projekt klasy 3 b, 1 d, 2 c), strój ogrodnika (2 d),  „dzieci kwiaty” (1b), „kwiatki i owady” (1 a) i wiele innych. Dominowały ciepłe, pastelowe i jasne barwy. Każdy strój opisany był dowcipnym komentarzem.  Modele i  modelki pokazywali stylizacje w rytm wiosennej i dynamicznej, najmodniejszej muzyki.

Nie zabrakło również niespodzianek muzycznych. Karolina Prasał z 2 d wykonała niezwykle liryczny utwór Selah Sue  „ I wonʹt go for more”, natomiast szkolny band w składzie Kacper Korczyński z 3 a, Damian Jaskólski z 3 a i chór (Ida Rogowska 1 d, Alicja Świertoka 2a, Karolina Różycka 2a i Marysia Piotrowska 1 b) wykonali „Kołysankę dla nieznajomej”  z repertuaru Perfectu i „Highway to Hell” AC/DC. Muzyka porwała wszystkich do tańca.

W walce o IMMUNITET brane pod uwagę były: wiosenna gazetka w klasie, frekwencja w tym dniu, ilość osób przebranych w kolorowe barwy, pokaz mody oraz przyniesienie ciasta na kiermasz zdrowej przekąski  <zdrowe słodkości>.

IMMUNITET wygrała klasa 1 a. Gratulujemy.

Kiermasz Zdrowej Przekąski  cieszą się u nas w szkole ogromnym zainteresowaniem. Propagujemy w ten sposób zdrową  żywność i racjonalne i zdrowe odżywianie się.

Wiosenny Pokaz Mody i Zdrowa Przekąska zostały zorganizowane przez Panią Annę Odrzywolską, Panią Dorotę Pęksę i Pana Artura Ostrowskiego we współpracy z Samorządem Szkolnym.

Dziękujemy za fajną zabawę.

Foto: Weronika Skorupska