„Usłysz mnie” - spektakl klubu teatralnego "Scena Pod Sceną"

„Usłysz mnie” – tak brzmiał tytuł przedstawienia przygotowanego przez klub teatralny „Scena Pod Sceną”. W nastrojowy lutowy wieczór zostało ono zaprezentowane publiczności. Tematem sztuki była umiejętność słuchania. W zabieganym świecie często słyszymy się, ale nie zawsze słuchamy tego, co do siebie mówimy. Scenariusz do przedstawienia powstał metodą burzy mózgów. Była to ciężka, ale jakże pasjonująca praca całego zespołu. Młodzi ludzie budowali kolejne sceny przedstawienia, wyrażając swoje jakże dojrzałe opinie. Punkt wyjścia do napisania scenariusza stanowił przedmiot życia codziennego – krzesło. Sztuka ukazywała młodą dziewczynę, która szuka oparcia w szkole, w rodzinie, ale nikt nie słucha tego, co mówi. Próbuje odnaleźć szczęście w grach komputerowych, jednak na szczęście dochodzi do wniosku, że życie nie jest takie złe, a wiele rzeczy zależy od niej samej.

W przestawieniu wystąpili: K. Fajfer, N. Liszkiewicz, P. Grzyb, W. Prus, A. Świerkota, M. Kaszyńska, U. Fajkowska, M. Traczyk, W. Poleska, W. Fijałkowska, J. Wieliczko, K. Kazimierski. To właśnie ci młodzi ludzie tworzyli scenariusz sztuki. Nastrojowości nadawała przedstawieniu odpowiednio dobrana muzyka.

Po obejrzeniu sztuki można było spróbować słodkich wypieków przygotowanych przez naszych nauczycieli. Wśród nich znalazły się ciasta z kategorii „lingwistycznej”, upieczone przez nauczycieli języków obcych, zdrowa babka cytrynowa Pani M. Czubak i oczywiście kultowe rogaliki Pani E. Pietruszki.

I tak kolejny raz okazało się, że nasza szkoła łączy pokolenia. Przedstawienie zgromadziło Panie Dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, dziadków, absolwentów i oczywiście uczniów. Mamy nadzieję, że każdy wyszedł z niego z przekonaniem, że „trzeba zatrzymać się choćby na chwilę, posłuchać innych, posłuchać samego siebie. To wcale nie jest takie łatwe.”

Opiekun klubu Małgorzata Pawełas