Walentynkowe Zwarcie Wolontariatu

W piątek 13 lutego w Publicznym Gimnazjum nr 2 w miało miejsce ciekawe wydarzenie.  W ramach szkolnego Koła wolontariatu uczniowie szkoły wraz z nauczycielami rozegrali charytatywny turniej Piłki siatkowej. Środki zebrane podczas akcji wspomogą potrzebujących uczniów naszej szkoły.

Rozegrano dwa mecze. Jeden Nauczycielki  (Sylwia Natkańska, Małgorzata Mikusek, Magda Maciak), wzmocnione 4 uczennicami rozegrały dwa emocjonujące sety z reprezentacją dziewcząt z naszego Gimnazjum. Walka okazała sie wygrana dla uczennic stosunkiem 2;0 w setach.

Następnie swój mecz rozegrali Panowie. Nauczyciele (Piotr Wiśniewski, Michał Cichoń, Mateusz Olszewski i Adrian Zaręba) wzmocnieni gimnazjalistami stoczyli wyrównany pojedynek z reprezentacją  chłopców naszej szkoły. Walka trwała do końca i w ostatniej chwili szalę zwycięstwa przechylili w swoją stronę chłopcy.

Dodatkowo p. Dorota Pęksa i Anna Odrzywolska zorganizowały dla uczniów Kiermasz Zdrowej Przekąski.  Produkty na Kiermasz dostarczyli uczniowie, a potem mogli poczęstować sie zdrową alternatywą przegryzki. Akcja miała również zachęcić uczniów do picia wody. Sponsorem Wody była Pani Dyrektor Renata Szczepańska. Uczniowie bardzo chętnie częstowali sie owocami,  warzywami i bakaliami. Można było również spróbować ciasteczek owsianych i ciasta marchewkowego. Gimnazjaliści twierdzili, ze takie kiermasze są bardzo potrzebne i zachęcają do jedzenia zdrowych produktów.

Przy okazji powyższych wydarzeń został dodatkowo zorganizowany konkurs plastyczny dla klas na Walentynkowe Serce.  Technika wykonania była dowolna. Uczniowie wykazali sie niesamowita pomysłowością. Prace były dopracowane i nietuzinkowe. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - klasa 1a

II miejsce - klasa 1b

III miejsce - klasy 3a i 2c.

Nagroda - to możliwość przeniesienia przez klasę jednego sprawdzianu na inny termin przez okres miesiąca od 13.02. 2015 r. Wszystkie prace było można obejrzeć podczas Walentynkowego Zwarcia Wolontariatu.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli sie do naszej akcji i w ten pechowy piątek 13 lutego dzielili sie pozytywna energią.

Szkolne Koło Wolontariatu,

Magda Maciak, Anna Odrzywolska i Dorota Pęksa