Wigilijna ulica

Tradycją naszego gimnazjum są jasełka przygotowywane przez uczniów klas III.

W tym nie mogło być inaczej. Grupa 25 osób pod opieką nauczycieli przygotowała przedstawienie zatytułowane „Wigilijna ulica”. 19 grudnia 2014 r. zostało ono zaprezentowane społeczności szkolnej.

Sztuka miała charakter współczesny. Dociekliwy reporter próbował znaleźć odpowiedź na pytanie czym dla ludzi są Święta Bożego Narodzenia.  Na scenie pojawili się biznesmeni, starsze panie, rodzina robiąca ostatnie zakupy, młodzi ludzie, a także bohaterowie biblijni – Maryja i Trzej Królowie.

W niezwykły nastrój wprowadzała recytacja poezji na tle nastrojowej muzyki. Występ został uświetniony grą na gitarach elektrycznych chłopców z klasy III a oraz niebiański  śpiew chóru. Sztuka niosła ze sobą niezwykłe przesłanie – Boże Narodzenie to odkrywanie dobra w drugim człowieku, dawanie nadziei, niesienie pomocy innym.

Niezwykła gra aktorów, wspaniała muzyka i barwna dekoracja wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali, że razem można stworzyć coś wielkiego i wspaniałego, bo takie właśnie były nasze jasełka.

Spotkanie było również okazją do złożenia życzeń świątecznych uczniom i nauczycielom przez Panią Dyrektor Agnieszkę Pindel i Panią Wicedyrektor Renatę Szczepańską. Rozdano także dyplomy za najładniejszy świąteczny wystrój sal lekcyjnych.

Miejsce pierwsze zajęła klasa 3c, drugie 3a, a trzecie klasa 1b i 1d.