Gady czy płazy

Gady czy płazy? To już wiemy! Wszystko dzięki nietypowej lekcji biologii dla klasy II c i II d, która miała miejsce 17 października 2014 roku. Dlaczego nietypowej? Z prostej przyczyny, odbyła się bowiem nie w sali 34 w PG2, tylko w płockim ZOO. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracownika ZOO. Mogli dowiedzieć się jakie gady i płazy żyją w Polsce, czym się różnią, jak wyglądają. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o zwierzętach, a młodzież chętnie dopytywała o szczegóły. Teorię uzupełniała prezentacja multimedialna z fotografiami poszczególnych gatunków. Jednak najwięcej emocji, nie tylko wśród uczniów, wzbudził fakt, że niektóre okazy można było ujrzeć na żywo. I nie tylko! Części z nich można było dotknąć, a nawet zrobić sobie pamiątkową fotkę. Prawie wszyscy odważnie pozowali do zdjęcia z ogromnym wężem.  Ewidentnie był to najciekawszy punkt spotkania! Po emocjonującej lekcji uczniowie udali się na spacer ścieżkami płockiego ZOO. Zobaczyli m.in. żyrafy, kangury rude, lwy, hipopotamy karłowate i orłany, zwane bielikami olbrzymimi. Pani Marta Czubak w roli przewodnika spisała się na medal. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem. Największym zainteresowaniem uczestników wycieczki cieszył się wybieg makaków japońskich. Możliwość obserwacji naturalnych zachowań tych ssaków sprawiał, że nie chciało się od nich odejść. Spacer tak przypadł do gustu gimnazjalistom, że postanowili zostać. Znaleźli nawet pustą klatkę, do której weszli… Dobrze, że zgłodnieli, bo trudno było ich namówić do wyjścia. Taką lekcję w plenerze zapamiętają na długo!

Opiekunowie