Szkoła w Ruchu

Miło nam poinformować, że jury akcji "Ćwiczyć każdy może" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznała naszej szkole tytuł  "Szkoła w Ruchu". Tabliczka z tytułem juz wkrótce pojawi się w honorowym miejscu na murach Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Oto jakimi słowami Ministerstwo zachęcało szkoły do czynnego uczestnictwa w akcji:

"Jednym z priorytetowych zadań Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie dbałości  o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów stał się rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrowym odżywianiem jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia we wszystkich okresach życia człowieka, korzystnie wpływa na samopoczucie oraz na proces uczenia się, sprzyja lepszej koncentracji. Dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie, w tym aktywność fizyczną uczniów jest obowiązkiem szkoły przez cały czas jej działalności, bardzo ważne przy tym jest wsparcie udzielane szkołom przez organy służby publicznej, jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe. W celu wsparcia przedsięwziętej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej pod nazwą Roku Szkoły w Ruchu zawiązuje się Koalicję na rzecz rozwoju i upowszechniania aktywności fizycznej wśród uczniów".

Więcej informacji o akcji oraz listę szkół, którym przyznano tytuł znajduje sie pod adresem: http://www.szkolawruchu.men.gov.pl/index.php/mapa-szkol-bioracych-udzial-w-akcji

Nasza placówka zgłosiła sie do programu, jednak z przyczyn formalnych nie przesłaliśmy wymaganych dokumentów. Mimo to otrzymaliśmy tę nagrodę, za co pragniemy serdecznie podziękować organizatorom. Przypominam, że w zeszłym roku szkolnym odbyło sie wiele działań promujących aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród młodzieży w PG2. Były to:

• zajęcia na lodowisku,
  • zajęcia taneczno - ruchowe,
  • wyjazd na kręgle KLAS I i III,
  • projekt edukacyjny "Czy zdrowa przekąska może być również smaczna?",
  • rozgrywki między klasowe w piłkę siatkowa i piłkę nożną,
  • Dzień Sportu Szkolnego: Festyn sportowo- rekreacyjny „Trzymaj Formę”, zawody STRONG MAN,
  • Dzień Zdrowej Przekąski.

Anna Odrzywolska, Dorota Pęksa