Sensacja w Nowym Dworze Mazowieckim! Sherlock Holmes i dr Watson w PG2!

Data 30 października 2014 r. zostanie w pamięci  uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. Ryszarda Kaczorowskiego na długo. Dotyczy to szczególnie uczniów klas pierwszych, bo  to właśnie ONI mieli okazję uczestniczenia w DETEKTYWISTYCZNYCH OTRZĘSINACH.

Zgodnie z tradycją naszej Szkoły uczniowie klas drugich zaplanowali i przygotowali uroczystość dla swoich młodszych koleżanek i kolegów. Tym razem zaprosiliśmy do współpracy m.in. Sherlocka i Różową Panterę, która odegrała kluczową rolę w rozstrzygnięciu rywalizacji.

Uczniowie klas pierwszych poddani zostali bardzo trudnym zadaniom. W pierwszej konkurencji dokonali prezentacji swojej klasy. Wybrali rozmaite formy: film, śpiew i taniec, kabaret, a nawet grę na wiolonczeli – wszystko w konwencji detektywistycznej. Spisali się na medal! Jednak to był dopiero początek. Pierwszoklasiści musieli wykazać się także wiedzą na temat szkoły. Chociaż pytania były trudne lub bardzo trudne, uczniowie pokazali klasę. Okazało się, że o szkole wiedzą prawie wszystko! Kolejna konkurencja POSZUKIWANY, POSZUKIWANA, czyli portret idealnego wychowawcy wywołała uśmiech na twarzach zebranych w sali gimnastycznej. Ujawniła ona talent artystyczny drzemiący w gimnazjalistach. Dedukcja, logiczne myślenie to był kolejny sprawdzian dla pierwszaków. Zagadki detektywistyczne i matematyczne sprawiły, że w zespołach zawrzało. Jednakże opłaciło się wytężyć umysł i wskazać prawidłowe rozwiązanie. Radości było co nie miara! Na zakończenie ważna konkurencja. Uczniowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną i pokonać tor przeszkód na czas. Ułamki sekund zadecydowały o ogólnej klasyfikacji! I w tym momencie wkroczyła do akcji Różowa Pantera. Podbiegła do tablicy wyników i porwała ją na strzępy. Sherlock był zaskoczony, ale ogłosił zebranym uczniom, że zostali pełnoprawnymi gimnazjalistami.

Po krótkiej przerwie nastąpiła oficjalna część uroczystości, czyli ślubowanie. Pani dyrektor Agnieszka Pindel dokonała symbolicznego pasowania na ucznia Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Nowym Dworze Mazowieckim.

Bardzo serdecznie gratulujemy uczniom, pełnoprawnym gimnazjalistom, i ich wychowawcom. Wszystkim życzymy sukcesów oraz radości z nauki i pracy.

Uczniowie klas drugich