Dzień Nauczyciela w naszej szkole - 14.10.2014

W wyjątkowym i ważnym dniu dla każdego pracownika szkoły, w  sali gimnastycznej zaprezentowano występ upamiętniający powstanie Komisji Edukacji Narodowej. Scenariusz apelu został przygotowany przez Panią Agnieszkę Przekorę, a prowadzeniem zajęli się uczniowie klas trzecich.

Uroczystość rozpoczęła się od recytacji zabawnych wierszy, które skierowane były do nauczycieli, a dotyczyły przedmiotów szkolnych.  Następnie miała miejsce część informacyjna, podczas której dowiedzieliśmy się więcej o historii i znaczeniu tego święta. W ostatniej części apelu uczniowie, przy bogatym podkładzie muzycznym, recytowali wiersze polskich poetów. Pomiędzy wystąpieniami rewelacyjnie zagrała i zaśpiewała dla nas uczennica klasy II- Karolina Prasał.

Na koniec uroczystości głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała za wspaniałą pracę uczniów i organizatora występu oraz złożyła pracownikom szkoły życzenia z okazji ich święta.

W dniu tym zostały także wręczone dyplomy dla wszystkich uczestników Tygodnia Ruchu, organizowanego niedawno w naszej szkole.

Damian Jaskólski kl. IIIa