Podsumowanie Tygodnia Ruchu

Od wtorku, 30 września 2014 do piątku 3 października nasza szkołę ogarnęło WIELKIE PORUSZENIE!!!  W związku z Tygodniem Ruchu (MOVE week), Publiczne Gimnazjum nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim przyłączyło się do wydarzenia  RUSZ SIĘ Z TRÓJKĄ, które prowadzone jest w ramach europejskiej kampanii Now WeMove, której celem jest zachęcenie jak największej liczby Europejczyków do ruchu.

Kadra naszej szkoły przygotowała dla Was 4 dni wspólnego PORUSZENIA pod nazwą Aktywne Przerwy.
W ramach AKTYWNYCH PRZERW, od wtorku do piątku (30.09 - 3.10. 2014) po trzeciej i czwartej lekcji zaprosiliśmy Was do wspólnego ćwiczenia. W tych dniach sala gimnastyczna i korytarze szkolne czekały na Was, droga młodzieży, gdzie aktywnie spędzaliście czas miedzy lekcjami. Były zajęcia taneczno - ruchowe, gry i zabawy skoczne i rzutne z Panią Dorotą Pęksą i Anną Odrzywolską i gry i zabawy piłkarskie z Panem Rafałem Kleniewskim.

Jak zawsze bardzo liczna grupa z Was w sposób czynny przyłączyła się do naszej zabawy. Najpierw z pewną nieśmiałością, by pod koniec tygodnia zbierać się liczne pod salą gimnastyczna na wspólne parę chwil w ruchu. W piątek aktywnie ćwiczący gimnazjaliści otrzymali pamiątkowe naklejki z logo akcji, a najaktywniejsi pamiątkowe dyplomy. Wiele osób wyraziło opinię, że takie tygodnie w ruchu w czasie przerw powinny się odbywać częściej.....Kto wie, może AKTYWNE PRZERWY wejdą na stałe do kalendarza roku szkolnego.

DZIĘKUJEMY Wam uczniowe i zapraszamy na kolejne odsłony naszej akcji.

Anna Odrzywolska, Dorota Pęksa i Rafał Kleniewski