Wycieczka integracyjna klas pierwszych

Ten dzień, 25 września, rozpoczął się dla pierwszoklasistów znaczenie wcześniej niż zwykle. A to z powodu wyjazdu do stajni „Wilga”. Uczniowie już o 7.20 w pełnej gotowości czekali na swoich wychowawców, by po chwili wsiąść do autokarów i ruszyć na wycieczkę.

Po dwuipółgodzinnej podróży znaleźliśmy się w wyjątkowo pięknym, zielonym i pachnącym lasem miejscu. Przywitani przez  instruktorów ruszyliśmy do pierwszych zadań, wśród których znalazły się m.in.: nauka rozpalania ogniska, pieczenie grzanki traperskiej, strzelanie z łuków ( co nie było takie znowu łatwe), budowanie szałasów i rozstawianie pałatek. Dużo radości i śmiechu wywołały zawody w przeciąganiu liny. Oczywiście zwyciężały dziewczęta. Ciekawie też poprowadzone zostały zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Mogliśmy wykonać na manekinie masaż serca, ułożyć koleżankę bądź kolegę w bezpiecznej pozycji i założyć opatrunek.  Nauczyliśmy się również korzystać z kompasu i sprawnie czytać mapę. Między zajęciami poczęstowani zostaliśmy dużymi i bardzo słodkimi pączkami, ciasteczkami oraz gorącą herbatą. A zakończenie naszego pobytu zwieńczyło pieczenie kiełbasek nad ogniskiem.

Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale myślę, że wycieczkę można uznać za bardzo udaną.