Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

Warsztaty Moja Mała Ojczyzna

Nowy Dwór Mazowiecki jest miastem Mazowsza. Otula go jak szalem z jednej strony Wisła, a z drugiej Narew. Tylko nasz stary gród leży w miejscu, gdzie matka Wisła zaprasza do swego domu córkę Narew i dalej razem płyną ku Bałtykowi. To tu zaznaczyły swój ślad wydarzenia historyczne znane kolejnym pokoleniom.

 

   12 lutego 2014 roku w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim / Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego odbyła się 16 edycja warsztatów twórczych w ramach realizacji Programu Edukacji Gminnej „Moja mała Ojczyzna”. Wzięły w nich udział 3 – osobowe zespoły klas III i V z gminnych szkół podstawowych: SP3, SP4, SP5, SP7.

Zebranych przywitała pani Dyrektor Agnieszka Pindel. Dziękując za przybycie życzyła pełni pozytywnych wrażeń, ciekawych realizacji, kreatywności i swobody twórczej.

    Organizatorzy postanowili wpleść wątek historyczny przypominając znaczące postacie związane z historią miasta, ze względu na zbliżającą się 640 rocznicę uzyskania przez Nowy Dwór praw miejskich.

    Uczniowie redagowali komputerowo list do postaci z przeszłości wykorzystując umiejętności sprzyjające trafnemu zastosowaniu narzędzi edytora tekstu. Musieli uwzględnić zasady pisania listu tradycyjnego i jego konstrukcję. Ukierunkowani zostali do pracy dzięki prezentacji multimedialnej, instrukcji oraz wskazówkom bieżącym organizatorów. Każda grupa otrzymała do dyspozycji komputer. Ostateczną wersję dokumentu zapisywała na pulpicie, którą to organizatorzy po wydruku umieszczali w pamiątkowej książeczce.

Na zakończenie szkoły otrzymały wytwory własnej pracy wraz z dyplomem potwierdzającym udział w warsztatach.

    Zespoły prezentowały listy przed uczestnikami spotkania. Zachwycały one doborem treści w przekazie, umiejętnością wykorzystania i wplecenia faktów historycznych, doborem postaci z przeszłości, której opowiadali co się zmieniło przez lata, czym wyróżnia się nasze miasto i dlaczego warto je promować na terenie kraju. Opisywali piękno przyrody. Wskazywali na walory turystyczne. Listy skierowane były do: Konrada I Mazowieckiego, Napoleona Bonaparte, gen. Wiktora Thommee i Baśki Murmańskiej.

    Serdecznie dziękujemy za przybycie i twórcze zaangażowanie wszystkim zespołom i ich opiekunom. Miła i życzliwa atmosfera sprzyjała wspólnemu realizowaniu zadania i dzieleniu się doświadczeniem.

     Zapraszamy za rok.

 

W imieniu organizatorów

 Małgorzata Kulesza

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3- 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:00
  piątek 7:00-15:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.