Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

„Nie tylko w Betlejem”

„Nie  tylko w Betlejem” to tytuł naszych szkolnych jasełek . Pierwszy występ odbył się 18 grudnia w godzinach popołudniowych na który zostali zaproszeni rodzice dzieci występujących. Na przedstawienie przybyli jeszcze specjalni goście  w  towarzystwie dyrekcji ZS nr 1 i dyrekcji SP 7. I tak  swą obecnością zaszczycił nas  Burmistrz Miasta Nowego Dworu Mazowieckiego  p.  Jacek Kowalski, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej  p. Jerzy Plackowski, Radna p. Grażyna Brzozowska,  a także  pierwsza  dyrektor SP 7 p. mgr Marianna Nowosielska.

   Gości powitała p. dyrektor mgr Agnieszka Pindel, a w nastrój jasełkowej opowieści wprowadziła p. katechetka mgr Katarzyna Dobruk.

   I zaczęło się. Po kolędzie „Chojka” na scenie pojawił się anioł i diabeł  rozpoczynając pierwszą część przedstawienia – prolog. Anioły i diabły trochę się ze  sobą przepierały, aby na koniec oznajmić, że przyszła pora na wystawienie jasełek. W prologu poznajemy również pielgrzymów, którzy pojawiają się w kolejnych scenach jako grzesznicy, a w ostatniej scenie, która jest spotkaniem z Dzieciątkiem stają się czyści jako owieczki.

 Po każdej scenie dzieci śpiewały kolędę lub pastorałkę. Akcja sceny pierwszej rozgrywała się w pewnej miejscowości w Polsce. Tam Józef i Maria szukali schronienia. I było podobnie jak w Betlejem. Kolejna scena rozgrywa się na dworze Heroda, a scena ostatnia to spotkanie z Dzieciątkiem.

Tak jak wspomniałam w każdej scenie pojawiali się pielgrzymi, ale w każdej scenie z innym rekwizytem. W prologu było to jabłko w tym przypadku symbol grzechu, którym chcieli się podzielić z publicznością . Potem weszli z walizkami pełnymi nowych grzechów, a w kolejnej scenie wjechali na hulajnogach. Zapytani przez  Anioła Michała , gdzie walizki z grzechami odpowiedzieli, że zostawili w przechowalni, a na dowód tego pokazali kwity. W  ostatniej scenie pielgrzymi nie mają  już rekwizytów i wychodzą na scenę ubrani na biało jako owieczki.

 Każda scena jest wzbogacona  o  fragment z Biblii, który był wygłaszany lub czytany przez pisarzy.

 Na zakończenie wychowawczynie  klas drugich złożyły życzenia  w imieniu swoim i dzieci. Głos również zabrali goście  dziękując  za występ i życząc wszystkiego najlepszego, a p. Burmistrz  Jacek Kowalski przyniósł dla dzieci torbę cukierków. 

Kolejne występy  miały miejsce 19 grudnia najpierw dla zerówek szkolnych i przedszkolnych , a potem dla SP 7 .

A. Dryblak

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3- 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:00
  piątek 7:00-15:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.