Apel z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

7 listopada 2013 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klas II a, IV c, VI b i VI d. O oprawę muzyczną zadbał chór szkolny.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu uczniowie zaczęli recytować wiersze. To była niezwykła i nietypowa lekcja historii, podczas której przedstawiono kontekst historyczny utraty przez Polskę niepodległości i długą drogę do jej odzyskania.
Apel zakończyły słowa kardynała S. Wyszyńskiego „Polska żyje… Polska pracuje… Polska nie traci nadziei… Polska wierzy… Polska miłuje… Polska idzie w przyszłość… (…) Powiedzcie polskiej młodzieży, że Polska ogarnia ją ramionami Matki. Jedna jest Polska – wspólna Matka! Jej ramiona — dla wszystkich dzieci. Jedno ma serce i wszyscy znajdują w nim miejsce. Powiedzcie [młodym ludziom] (…), że ta Polska wyciąga do nich ramiona, przyzywa ich i pociąga, aby nigdy nie zapomnieli o Ojczyźnie, aby wszędzie, gdziekolwiek rzucą ich obowiązki i zadania życiowe, pamiętali, iż należą do wspólnej Ojczyzny.”

11 listopada 2013 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli też udział
we mszy świętej za Ojczyznę oraz złożyli kwiaty pod Pomnikiem Poległych w Obronie Ojczyzny.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10