Uczymy się od bł. Jana Pawła II - Dzień Papieski w SP 7

16 X 2013 w naszej szkole odbył się niecodzienny, szczególny apel. Cała społeczność szkolna wraz z  najstarszymi przedszkolakami oddała hołd Błogosławionemu Janowi Pawłowi II, obchodząc  tegoroczny Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II - Papież Dialogu”.

Wyjątkowe spotkanie przygotowały panie katechetki: Alina Kosińska (prowadzenie apelu, quizu i zagadek o Ojcu Świętym) oraz Katarzyna Dobruk (autorka scenariusza Dnia Papieskiego). Przedstawienie teatralne nawiązujące do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego przygotowało koło teatralne pod kierunkiem p. Izabelli Ryńskiej - Pieluchowskiej i Ewy Ładniak. Pani Iza wraz z wychowankami włożyła wiele serca i trudu, aby przykazać piękno oraz cenne wartości płynące z postaci tego Wielkiego Polaka.

Na zakończenie apelu głos zabrał ks. Radosław Lipiński podpowiadając dzieciom, jak mogą brać przykład z Papieża w codziennym życiu. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny: portret Jana Pawła II, adresowany do uczniów klas I - III i IV - VI.

Całość uroczystości wzbogaciła prezentacja multimedialna o Janie Pawle II - Papieżu Dialogu przygotowana i zaprezentowana przez p. Rafała Płocharczyka.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za aktywne włączenie się w przebieg naszego spotkania. Cieszymy się, że pamięć o wielkim Polaku  - Janie Pawle II jest wciąż żywa i obecna w naszej szkole.

Katarzyna Dobruk

wyświetl galerię w Cooliris