wyświetl galerię w Cooliris

Mistrzowie Kung-Fu w naszej szkole

4 czerwca 2013r w ramach spotkań muzycznych gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli warszawskiej szkoły kung-fu Wushu .

Założycielem szkoły jest Michał Borawski, trener polskiej kadry narodowej Wushu, wielokrotny złoty medalista polskich i międzynarodowych zawodów Kung Fu Wushu.

Jedną z wielu atrakcji spotkania był spektakularny pokaz chińskiej sztuki walki kung-fu/wushu w wykonaniu trzech trenerów Szkoły Nan Bei Jin Shi - Złoty Lew,

Mistrzowie zaprezentowali kilka układów sportowych przy muzyce, ćwiczeń z różnorodnymi przyborami, pokazywali techniki ręczne, bloki, uderzenia oraz kopnięcia. W formie ciekawych i atrakcyjnych ćwiczeń, zabaw ruchowych wprowadzili  najmłodszych w świat Wushu. Uczyli  przyjmowania prawidłowej postawy.

Ogromny aplauz publiczności wywołały pokazy akrobatyczne, skoki, salta, prezentacja stylów walki naśladujących naturę: styl kobry czy orła.

Mistrzowie zachęcali młodych widzów do rozpoczęcia nauki w ich szkole, wskazując zalety tej formy aktywności fizycznej. Styl walki kunf-fu Wushu ma na celu wszechstronny rozwój fizyczny dziecka.

Wushu jest nie tylko formą polepszania zdrowia i skutecznym systemem samoobrony, ale również korzystnie wpływa na rozwój psychiczny, emocjonalny i fizyczny. Dzieci rozciągają się, wzmacniają ogólną kondycję oraz zwiększają zdolność kontrowania swoich ruchów. Szczególnie dzisiaj, kiedy młodzi ludzie muszą unikać wielu pokus i zagrożeń otoczenia, szkoła kung-fu uczy dyscypliny, szacunku, systematyczności i koncentracji.

Może warto więc spróbować?

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10