W trosce o udany start.

5 kwietnia 2014 roku w Naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i uczniów, którzy od września 2014 rok podejmą naukę w Szkole Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Celem zorganizowanych zajęć była adaptacja dziecka do szkoły i integracja z grupą szkolną. Podczas dwugodzinnego pobytu w Naszej szkole dzieci i rodzice mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez panie Grażynę Nurczyńską, Bogusławę Dalgiewicz – Ruchałę, Anetę Lodzik, Annę Warchoł, Beatę Filipiak i Małgorzatę Dopierałę. Nauczycielki za pomocą aktywizujących metod zachęcały do uczestnictwa w zajęciach nie tylko dzieci ale także rodziców.

Po skończonych zajęciach  dzieci i rodzice mieli możliwość obejrzenia Naszej szkoły z bliska. Rodzice bardzo chętnie wprowadzali swoje pociechy w szkolny świat. Odwiedzali gabinet logopedyczny, w którym mogli porozmawiać z panią Teresą Wesling, gabinet reedukatora pani Małgorzaty Kozioł, gabinet polisensoryczny, salę do zajęć integracji sensorycznej, salę zabaw oraz  salę zajęć arteterapii. Panie Małgorzata Kulesza, Anna Dudar  i Grażyna Nurczyńska bardzo chętnie odpowiadali na pytania rodziców.

Dzieci  wraz z rodzicami bardzo chętnie odwiedzili pomieszczenia świetlicy. Pani Ewa Ładniak i pani Izabella Ryńska – Pieluchowska oprowadziły milusińskich po salach świetlicy. Rodzice byli bardzo zadowoleni z wyposażenia, jakie oferuje świetlica szkolna.

Po zakończonym zwiedzaniu dzieci wraz z panią koordynator sobotniego spotkania panią Karoliną Radomską zaprowadziły rodziców na szkolny plac zabaw, który powstał w ramach projektu „Radosna szkoła”.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

Tekst i foto: Karolina Radomska

wyświetl galerię w Cooliris