Bardzo miły gość na socjoterapii

W lutym i marcu na zajęcia socjoterapeutyczne z elementami kynoterapii zawitał niecodzienny, miły gość. To Keja - berneński pies pasterski, trenowany do pracy z dziećmi.

Przed przybyciem zwierzątka  prowadząca zajęcia i zarazem  jego właścicielka - p. Anna Muras, przygotowała dzieci na spotkanie z Keją.  W czasie zajęć przygotowawczych wychowankowie poznali zasady pracy z psem, dowiedzieli się dużo o jego życiu i wspólnie przypomnieli sobie rasy psów.

Po tak fachowym przygotowaniu odbyło się bezpośrednie spotkanie z  psem. Na początku dzieci pod opieką p. Ani przywitały się z Keją, układały puzzle  o psach i grały w tematyczne memory. Następnie bawiły się  z pieskiem, co przyniosło im wiele radości. Keja okazała się wspaniałym przyjacielem i niezawodnym kompanem w każdej dziecięcej aktywności.

Dzięki tym zajęciom dzieci przełamały lęk przed zwierzętami, zostały wdrożone do samodyscypliny, kontrolowania emocji i  budowania pozytywnej samooceny. Uczniowie bardzo pożytecznie wykorzystali czas na zabawę z Keją, kształtowali spostrzegawczość i pamięć. Przez wspólną działalność zacieśniły się więzi grupowe.

Czekamy z utęsknieniem na dalsze zajęcia z Keją.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10