Mario, czy już wiesz...

Społeczność szkolna na czele z Marią i Józefem ponownie przywitała maleńkiego Jezusa, który przychodzi na świat, aby dać ludziom siebie i pokazać miłość Boga. Tym razem uczniowie klas czwartych pod kierownictwem p. Katarzyny Dobruk, przy wsparciu katechetów i p. Urszuli Kamińskiej przygotowali jasełka nawiązujące do współczesnych realiów życia i przeżywania świąt w coraz bardziej skomercjalizowanym społeczeństwie. Czy znajdzie się miejsce w naszych sercach i czas dla Jezusa? Jak najbardziej jest to możliwe, o ile choć na chwilę się zatrzymamy i pomyślimy, o co tak naprawdę chodzi w świętach. Zakupy, prezenty, przygotowania... to nie wszystko. Scenki sytuacyjne w H&M i w salonie fryzjerskim pokazały, iż Jezus powinien stać zawsze na pierwszym miejscu, bo to przecież Jego urodziny. Na pewno zapadną nam w pamięci wystąpienia Listonosza (Jakub Mączewski) oraz piękne wykonanie kolęd Małgosi Odrzywolskiej oraz Zofii Sosińskiej (Mario, czy już wiesz...).

Rafał Płocharczyk

Zespół Szkolno-Przedszkolny