Dzień Świętego Mikołaja w SP7

Jak co roku 6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 7 korytarze były gwarne, kolorowe i wesołe. Uczniowie klas I – III ruszyli w mikołajkowym korowodzie. Pląsały Śnieżynki, brykały Renifery, dostojnie sunęli Mikołajowie. W trakcie przedstawienia niespodzianki przybył Święty Mikołaj. Z wielką radością rozdał na ręce gospodarzy klas słodkie upominki. W podziękowaniu dzieci zaprezentowały dla niego taniec ze śniegowymi kulami. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas pierwszych c i e oraz II c wraz z wychowawcami.

W ciągu dnia odbywały się XII Mistrzostwa Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym Piruet – Mistrzostwa SP7. Zawodnicy kręcili bączkiem i nakładali na niego pierścienie. Spośród 6 prób wybierano najlepszy wynik. Po 12 grudnia będą dostępne wyniki Mistrzostw Polski. Oto Mistrzowie SP7: Wiktoria Stateczna, Szymon Karczewski, Gabriela Żebrowska, Szymon Rosiak, Nadia Nowakowska, Bartosz Drobotowski, Marta Zalewska, Jakub Tomaniak, Milena Markowska, rodzina Piotrowskich: Agnieszka, Antoni, Stanisław z tatą Jackiem.

W imieniu organizatorów

Koordynator Mistrzostw