PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

W dniach 27-28 listopad 2017 r. odbyło się, pasowanie uczniów klas pierwszych na „świetlika”. Pasowanie, w którym udział wzięło sześć klas, odbywało się w dwóch turach. Przed złożeniem przysięgi uczniowie musieli wykazać się pozyskanymi w ciągu dwóch miesięcy umiejętnościami. Prezentowali sztukę zdyscyplinowanego przemieszczania się w czasie lekcji po terenie szkoły, szybkie i precyzyjne ubieranie się w szatni połączone z ustawianiem w pary na czas. Prezentowali umiejętność szybkiego i precyzyjnego porządkowania sali świetlicy oraz wspólnej zabawy. Musieli wykazać się empatią do kolegów i sztuką pomocy koleżeńskiej. Na koniec każdy uczeń poddany został testowi cytryny żeby udowodnić, że świetlik uśmiecha się w każdej nawet najtrudniejszej sytuacji. Wszyscy uczniowie pięknie zaliczyli kolejne etapy zabawy. Zajęcia zakończyło uroczyste ślubowanie i drobny upominek na świetliczą drogę.

M. Gruchacz

wyświetl galerię w Cooliris