Wycieczka do Muzeum Techniki

Do Muzeum Techniki w Warszawie dnia 21.05.2013 roku pojechało osiemnastu uczniów klas III z Zespołu Szkół nr 1, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim. Uczniowie uczęszczający do klubu „Zostać mistrzem z fizyki” wieli udział  w zajęciach, które miały na celu pogłębić wiedzę z fizyki oraz pokazać jak wygląda praca badacza.

Dzielni młodzi fizycy podjęli wyzwanie wykonania co najmniej dziesięciu doświadczeń z zakresu: optyki, ruchu, siły, prądu elektrycznego i fal. Poradzili sobie doskonale, chociaż wcale nie było łatwo. Przekonali się, że wiele doświadczeń jest dużo łatwiej wykonać pracując zespołowo.

Wszyscy zapracowali na „Certyfikaty Młodego Badacza” potwierdzające ich umiejętności. Wszystkim uczniom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

opracował opiekun klubu fizycznego                                                                                        dr Aneta Rozmarynowska