Telewizja od kuchni

W ostatnim tygodniu czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do Telewizji Polskiej. Wszyscy bardzo byliśmy ciekawi, jak wygląda telewizja od kuchni. Z niecierpliwością też w holu recepcyjnym bloku oczekiwaliśmy na przewodnika, który na początku zabrał nas do studia sportowego. Tam dowiedzieliśmy się, że, aby w przyszłości znaleźć pracę w telewizji, należy przede wszystkim uczyć się historii, języka polskiego i elektroniki.  Następnie odwiedziliśmy rekwizytornię, znajdują się w niej przeróżne przedmioty gromadzone od ponad 40 lat, m.in.: filiżanki, sztuczne owoce, lampy, świeczniki, maskotki. Ciekawym miejscem okazało się studio, największe na Woronicza, w którym odbywają się nagrania m.in. programu „Jaka to melodia?”. Nikt z nas na pewno nie rozpoznałby tego miejsca, tak bardzo zmienia ono oblicze w chwili nagrania. Na koniec naszej wycieczki pan przewodnik zabrał nas do studia „Pytanie na Śniadanie”, w którym podobało nam się chyba najbardziej. Mogliśmy usiąść na wygodnych kanapach i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Brakowało tylko prowadzących. Ale przecież wszystko przed nami.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,