Mikołajkowy Zawrót Głowy

GDYBY BEZECHWA BYŁ W GIMNAZJUM...., CZYLI MIKOŁAJKOWY ZAWRÓT GŁOWY W NASZEJ SZKOLE.

W dniu 5 grudnia 2013 roku w naszej szkole miał miejsce MIKOŁAJKOWY ZAWRÓT GŁOWY.  Klub teatralny Scena Pod Sceną wraz ze szkolnym wolontariatem przygotował niezwykły wieczór. Mimo chłodu za oknem, w naszej szkolnej stołówce zapanowała bardzo ciepła i przyjazna atmosfera. Klub teatralny zaprezentował przedstawienie „Gdyby Brzechwa był w gimnazjum...” Inspiracją do jego powstania były wiersze poety, ale w nowym wydaniu. Nad przygotowaniem przedstawienia grupa pracowała metodą improwizacji. Stworzyliśmy nasz autorski scenariusz. Okazało się, że wiersze Jana Brzechwy świetnie oddają charakter gimnazjalistów, bo przecież „mamy lenie , samochwały i jajko potrafi być  mądrzejsze niż kura, taka już jest gimnazjalisty natura.” Przedstawienie zainteresowało publiczność. Panie Dyrektor, rodzice, nauczyciele i uczniowie gratulowali pomysłów i podziwiali grę aktorską.  Po przedstawieniu można było skosztować pysznych ciast, wykonanych przez naszych nauczycieli. W ten wieczór miały one magiczną moc. Ciasto pani od chemii zostało przygotowane bez dodatku chemii, w cieście pani Mikusek skryły się odpowiedzi na matematyczne pytania, a zjedzenie wypieków pań uczących języków obcych gwarantowało płynność w mówieniu. Były też inne ciasta: przenoszące w krainę łagodności – pani Majewskiej, rogaliki pani Pietruszki (wcale nie były wirtualne), a orzechowiec pani Parol – palce lizać! Tak więc nawet najwybredniejsze łasuchy mogły znaleźć coś dla siebie. Degustacji ciast towarzyszyła zbiórka pieniędzy na dofinansowanie wycieczek, dla potrzebujących tego wsparcia uczniów naszej szkoły. Udało nam się zebrać pokaźną kwotę. Możemy pomóc tym, którzy są blisko nas.

ZA OKAZANE SERCE BARDZO CIEPŁO DZIĘKUJEMY!