Cukierkowe otrzęsiny

W dniu 29 października 2013 roku odbyły się „ cukierkowe otrzęsiny”. Po dwóch miesiącach nauki uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet gimnazjalistów.  Zanim to się jednak stało, musieli być poddani wielu próbom – to jest konkurencjom, przygotowanym przez starsze i bardziej doświadczone klasy -  IIa i IIb. Pierwszaki  musiały odrobić pracę domową i byli z niej odpytani. To nie jest żart! Piosenki o klasie i przestrzenny cukierek były potwierdzeniem pomysłowości i zgrania klas. Jury szczodrze przydzielało punkty.

Każda klasa stanowi galerię postaci. Mamy w niej typy wszechwiedzące, talenty wokalne i plastyczne, typy wysportowane, sprytne oraz kreatywne. Takie cechy były niezbędne przy następnych konkurencjach. Karykatura wychowawcy ze słodkim uśmiechem, szukanie cukierków w piasku, turniej wiedzy o wychowawcy ,czy the voice of PG 2, to tylko  niektóre konkurencje, którym poddani byli gimnazjaliści. Każda klasa była świetnie przygotowana i zajęła zaszczytne pierwsze miejsce.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Pindel, która powiedziała, że z radością dokona pasowania klas pierwszych na gimnazjalistów. Rozpoczęła się część oficjalna. Uczniowie klas pierwszych w obecności Pocztu Sztandarowego – symbolu szkoły odśpiewali hymn i złożyli ślubowanie. Później wszyscy zostali pasowani przez Panią Dyrektor na gimnazjalistów. Na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie prezenty.

Gwoździem programu był występ uczniów klas II – Damiana Jaskólskiego, Kacpra Korczyńskiego i Sebastiana Krupy.  Chłopcy pokazali na co ich stać! To był prawdziwy prezent dla pierwszaków.

I tak „cukierkowe otrzęsiny” 2013 przeszły do historii. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i osłodzili sobie życie w gimnazjum.  Klasom pierwszym  życzymy samych sukcesów i słodkich dni w naszej kochanej szkole.