Zakończenie nauki klas trzecich

Dnia 26 czerwca 2014 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie nauki trzecioklasistów. Odświętnie ubrana młodzież pięknie zatańczyła, pod czujnym okiem pani Grażyny Brzozowskiej, poloneza.  Po gromkich brawach wszyscy zebrani udali się do sali gimnastycznej, by tam obejrzeć uroczystość składającą się z trzech części. Rolę gospodarzy tego, można rzecz, wieczoru pełnili Marta Majek i Michał Olszewski.  Na początku trzecioklasiści zaśpiewali hymn szkoły i byli świadkami przekazania sztandaru szkoły i insygniów nowemu pocztowi sztandarowemu, w skład którego weszli uczniowie klas drugich. Następnie uczniowie klas trzecich zaprezentowali część artystyczną, której myślą przewodnią były słowa:  „NIE WĄTP W BŁĘKIT NIEBA, GDY NAD TWOIM DACHEM STOJĄ CIEMNE CHMURY”. Mądrym i pouczającym wierszom towarzyszyły piosenki Marka Grechuty, Starego Dobrego Małżeństwa i Eleni. Niewątpliwą jednak atrakcją tej uroczystości była piosenka pt.: „Hej, przyjaciele” zaśpiewana przez naszych artystów.

I tak po części artystycznej nadszedł moment bardzo ważny i długo oczekiwany przez młodzież, a mianowicie rozdanie świadectw, nagród książkowych i rzeczowych, statuetek i dyplomów. Uczniowie wyczytywani przez panią wicedyrektor Renatę Szczepańską wychodzili na środek sali i z rąk pani dyrektor Agnieszki Pindel i Burmistrza Miasta pana Jacka Kowalskiego odbierali swoje świadectwa i nagrody. A dziewczynki z klasy drugiej wręczały, od tej chwili już, absolwentom piękne czerwone róże. Na koniec złożono gratulacje rodzicom wszystkich wyróżnionych uczniów, podziękowano również za współpracę.

I to byłby już koniec  uroczystości, gdyby nie prezent przygotowany przez trzecioklasistów dla wychowawców. Był nim zabawny film przedstawiający uczniów tańczących w rytm piosenki „Happy”.

Po obejrzeniu video clipu absolwenci wraz z wychowawcami przeszli do swoich sal, by jeszcze przez kilka chwil nacieszyć się swoją obecności i pożegnać.