Wycieczka do Kampinosu

Jesteśmy sąsiadami drugiego co do wielkości w Polsce, parku narodowego. Parku niezwykłego.

Obejmującego mozaikę równoleżnikowo ułożonych wydm na przemian z mokradłami. Parku bogatego w świat zwierząt i roślin. Parku, z licznymi mogiłami, będącymi świadkami naszej trudnej historii.

Dlatego, dnia 29.05.2014 klub geograficzny Kompas zorganizował wraz z zaprzyjaźnionym klubem plastycznym, wycieczkę do tego niepowtarzalnego miejsca. Wyjazd inny niż większość szkolnych wyjazdów, bowiem przewodnikami po zaplanowanej trasie byli sami uczniowie i nauczyciele. Zaczęliśmy od Kampinosu. Tam, Ola Parol przedstawiła historię miejscowości jak i wybranych atrakcji. Drewnianego, barokowego kościoła, oraz dwóch dębów będącymi pomnikami przyrody.

Po wysłuchanej prelekcji, uczniowie dostrzegli plac zabaw i nie mogąc się oprzeć postanowili  przypomnieć sobie lata wczesnego dzieciństwa ;). Po udanej zabawie, powędrowaliśmy do Granicy. Tam wzbogaciliśmy wiedzę na temat budownictwa puszczańskiego, podziwiając skansen. Zapoznaliśmy się z polskimi parkami narodowymi, po czym udaliśmy się do Ośrodka Muzealno-Dydaktycznego, gdzie pracownik parku przybliżył nam najważniejsze informacje dotyczące KPN. Ostatnim punktem programu, był spacer ścieżką dydaktyczną przy Obszarze Ochrony Ścisłej "Granica".

Nieco zmarznięci, ale usatysfakcjonowani wróciliśmy do Nowego Dworu Mazowieckiego.