Serwy - ruch i ekologia

Kiedy klasa wyjeżdża na wycieczki, nabywa bezcennych doświadczeń. Uczniowie spędzają czas ze sobą, budują relacje w grupie i poszerzają swoja wiedzę. Takie właśnie cele przyświecały zielonej szkole w Serwach, na którą pojechały klasy IIa i IIb pod opieką pań E. Kędzierskiej, M. Pawełas i D. Pęksy.

Program wycieczki odbiegał od dotychczas organizowanych wyjazdów. Klasy spędziły cały majowy tydzień na campie, prowadząc zdrowy i ekologiczny styl życia. Gimnazjaliści uczestniczyli w zajęciach na łodziach wiosłowych, strzelali z łuków, wspinali się na ściance i w małpim gaju, udali się na wycieczkę rowerową oraz pływali kajakami. Ponadto poznali plenerowe gry świata, świetnie bawili się na dyskotece oraz przy ognisku. Poszerzyli również swoja wiedzę z zakresu przyrody. Plenerowe zajęcia z leśnikiem były skarbnicą wiedzy o lesie i ekologii.

Serwy z pewnością będą się też kojarzyć wszystkim z pysznym jedzeniem, niczym

u mamy. Uczniowie i wychowawcy spędzili cudowny tydzień w sercu Puszczy Augustowskiej. Naszym mottem były słowa Św. Jana Pawła II: „ Wycieczka musi być dobrze przygotowaną improwizacją. Najważniejsze jest, iż wszyscy uznają to, co ona w ich życie wnosi, że jej szukają i poniekąd pracują na nią przez cały rok…”

Z pewnością ten wyjazd wniósł w życie klas dużo nowego. Nauczyciele mogli obserwować swoich uczniów w innych okolicznościach, a uczniowie swoich nauczycieli. Czekamy więc na kolejne wspaniałe wyjazdy!