Konstytucja 3 Maja - lekcja historii

30 kwietnia bieżącego roku w naszym gimnazjum odbyła się akademia z okazji dnia 3 Maja.  Obchodziliśmy w ten sposób 223. rocznicę ustanowienia Konstytucji. Akademię przygotowali z pomocą kółka radiowego uczniowie klas I, II i III, a wszystko to pod czujnym okiem pani B. Majewskiej i pana A. Ostrowskiego.

Po krótkim objaśnieniu powodu, dla którego wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej i odśpiewaniu hymnu państwowego oraz hymnu szkolnego nastał czas na część artystyczną. Uczniowie zadeklamowali piękne patriotyczne wiersze. W międzyczasie wystąpili przedstawiciele wszystkich klas i odebrali – jak co roku – flagi naszego kraju.

Wszystko odbyło się zgodnie z planem i mamy nadzieję, że każdy zapamięta na zawsze to ważne wydarzenie, jakim jest uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Nina Trzaskowska

Zespół Szkolno-Przedszkolny