Konkurs Ekologiczny „1 z 9 Ekologia z ochroną środowiska”

W Publicznym Gimnazjum nr 2 od dwunastu lat odbywa się Powiatowy Konkurs Ekologiczny „1 z 9 Ekologia z ochroną środowiska”. Podobnie było i w tym roku….

Do udziału w konkursie zgłosiło się 23 uczestników. Wśród nich znaleźli się uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1, Publicznego Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum w Leoncinie i Głusku oraz gospodarze- uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2.

W pierwszym etapie uczniowie zmierzyli się z zagadnieniami z biologii, geografii i chemii podczas trwającego 40 min testu. Spośród prac konkursowych jury wyłoniło najlepszą dziewiątkę. Byli to następujący uczniowie:

1. Marta Majek

2. Sebastian Pierścieniak

3. Oliwia Burzyńska

4. Klaudia Cywińska

5. Agnieszka Tworek

6. Weronika Wiak

7.Rafał Semeniuk

8. Szymon Rzeczkowski

9. Julia Ciemiecka

W drugim etapie uczniowie odpowiadali na pytania zadawane przez Martę Rybarską i Kubę Szumskiego, uczniów klasy 3A. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury, w skład którego wchodzili nauczyciele biologii, chemii i geografii. Po wielu pytaniach, mniej lub bardziej skomplikowanych, udało się wyłonić finałową trójkę. Miejsca na podium przypadły kolejno:

1. Weronice Wiak- uczennicy klasy 3C PG2

2. Julii Ciemieckiej- uczennicy klasy 3a PG2

3. Szymonowi Rzeczkowskiemu- uczniowi PG3

Laureaci konkursu otrzymali z rąk pani wicedyrektor Renaty Szczepańskiej cenne nagrody rzeczowe, dyplomy oraz książki. Prezenty ufundowane przez Urząd Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymały także szkoły z naszej gminy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy wiedzy J

Mamy nadzieję, że szerzenie postawy proekologicznej będzie Wam towarzyszyło w kolejnych etapach edukacji czego Wam gorąco życzymy J

W imieniu organizatorów

Marta Czubak