Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

W piątek, 28 marca uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w  „Konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych z elementami gramatyki”, który odbył się w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Zakroczymiu. Polegał on na rywalizacji w grupach. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Jabłońska (2a),Adam Szałowski (2a), Barbara Małecka (2c), Wiktoria Ogonowska  (2c) i Krzysztof Marszałek  (2d), których do udziału przygotowywały Panie Małgorzata Pawełas i Anna Paczkowska. . Zawodnicy brali udział w następujących konkurencjach: pytania ogólne, wynalazcy, pisarze i poeci, prezentacja scenki ( uprzednio przygotowanej przez grupę), flaga, mapa, jedzenie oraz ćwiczenie gramatyczne. Nasza szkoła okazała się bezkonkurencyjna, a krótkie przedstawienie przygotowanie przez Panią Pawełas uzyskało najwyższe noty.  Zdobyliśmy  pierwsze miejsce wyprzedzając tym samym organizatorów konkursu, jak i Publiczne Gimnazjum nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pójdzie nam równie dobrze.

Uczestnicy