Konkurs Recytatorski - "Warszawska Syrenka"

Dnia 17 marca 2014 roku czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach miejskich XXXVII edycji konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. W ich repertuarze znalazły się m.in. wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Doroty Książek, Jana Brzechwy, Marty Klubowicz, jak również fragmenty prozy Marka Twaina i  Lucy Maud Montgomery.

W skład komisji konkursowej w tym roku weszli pani Lidia Godlewska i pan Waldemar Dolecki, aktor i dziennikarz. I chociaż nie udało się naszym recytatorom przejść do następnego etapu, otrzymali oni cenne wskazówki dotyczące recytacji utworów literackich, interpretacji czy doboru repertuaru. Pan W. Dolicki zdradził sekrety pokonania tremy i  odpowiedniego zaprezentowania się na scenie. Bardzo chętnie odpowiadał też na pytania uczestników konkursu. Pochwalił czystość i płynność wypowiedzi wszystkich recytatorów i życzył dalszych sukcesów na scenie.

Po wręczeniu dyplomów i nagród wykonano pamiątkowe zdjęcie.