Nowodworska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Dnia 14 marca 2014 roku uczniowie klas trzecich zapoznali się z ofertę edukacyjną XV Powiatowej Giełdy Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Nowodworskiego. Zorganizowana ona była w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Górskiej 39 i promowała 7 szkół ponadgimnazjalnych.

Młodzież otrzymała od promotorów istotne informacje o przedmiotach wiodących, profilach, kierunkach kształcenia i zawodach w poszczególnych typach szkół. Poradą służył również psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy. Niewątpliwą atrakcją był słodki poczęstunek w postaci lizaków i ciasteczek przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół w Pomiechówku.

Wszystkie stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem, co świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu uczniów nowodworskimi szkołami ponadgimnazjalnymi oraz atrakcyjnej ofercie tychże szkól.