Do przerwy 1:0 - mecz inny niż wszystkie

Wszyscy wiemy, jakie to pozytywne uczucie pomagać. Właśnie dlatego 14 lutego 2014 w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się Walentynkowe Zwarcie Wolontariatu.

Wolontariat i Klub Radiowy „Zwarcie” wspólnymi siłami zorganizowali charytatywny mecz w siatkówkę. Nie byłoby w tym nic nietypowego, gdyby nie dwie istotne sprawy. Po pierwsze, cały dochód ze sprzedaży cegiełek przekazaliśmy na wycieczki dla potrzebujących uczniów z naszej szkoły. Po drugie, mecz został rozegrany pomiędzy dziewczętami i chłopcami, których dzielnie wspierali nasi wspaniali nauczyciele.

Zabawa była niesamowita a okrzykom, oklaskom i dopingowi nie było końca. Chwilę przed meczem, życzenia Walentynkowe uczniom i nauczycielom złożyła Pani Wicedyrektor Renata Szczepańska. Następnie nasze dziewczyny z grupy  CHEERLEADERS wykonały wesoły i energetyzujący układ taneczny. Chwilę po występie, przedstawiono drużyny i ich kapitanów.

Na czele zespołu dziewcząt stanęła uczennica klasy 3c Weronika Wiak a dzielnie wspierały ją: Pani Małgorzata Mikusek, Pani Magda Maciak, Pani Joanna Parol, Beata Cyprysiak, Aleksandra Kornatowska, Marta Majek, Joanna Rydel i Zuzanna Skotak.

Po stronie chłopców kapitanem był uczeń klasy 3d Piotr Wierzbowski, który do swojej drużyny powołał: Pana Mateusza Olszewskiego, Pana Konrada Ślizowskiego, Pana Adriana Zarembę, Damiana Borkowskiego, Adama Brzozowskiego, Macieja Frączaka, Jakuba Nowakowskiego, Krzysztofa Pawełasa i Jakuba Szumskiego.

Sędzią meczu była Pani Grażyna Brzozowska.

Mecz rozpoczęły dziewczyny i większość piłek rozgrywały wspaniale, lecz chłopcy okazali się mocniejsi. Po wygranym pierwszym secie, grali pewnie, żeby zdobyć jak najwięcej punktów w drugim. Kolejna połowa meczu była niezwykle ekscytująca i emocjonująca, ciężko było wytrzymać w jednym miejscu. Dziewczęta prowadziły już 4 punktami, ale chłopcy zbierali siły i pieczołowicie odrabiali straty. Ostatecznie to właśnie oni, w pełni zasłużenie, wygrali cały mecz.

Wszyscy uczniowie otrzymali walentynkowe lizaki a zawodnicy meczu dodatkowo drobny upominek.  Jesteśmy przekonani, że ta inicjatywa będzie miała swoje kolejne odsłony  w naszej szkole, ponieważ każdy wyszedł naładowany pozytywną energią. Wszyscy, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, byliśmy jedną, zgraną i wesołą drużyną.

Anna Paczkowska