Zielona szkoła w Wiosce „Pod kogutem”

W ostatnim tygodniu roku szkolnego Orliki z 1d i Iskierki z 1a wyjechały na zieloną szkołę do podwarszawskiej miejscowości Krepa do Wioski „Pod kogutem”.

Dzieci spędziły tam dwa, wypełnione wielorakimi aktywnościami, dni. W dniu farmerskim poznały regulamin ośrodka oraz znajdujące się na terenie ośrodka zwierzęta i ich zwyczaje. Później wyrabiały ciasto i piekły bułeczki, robiły ser i masło, które potem jadły przy wieczornym ognisku. Bawiły się na placu zabaw, na boisku, korzystały z trampolin, a przed ciszą nocną uczestniczyły w grze terenowej „Poszukiwacze skarbów”.

Po wyczerpującym i obfitującym w moc wrażeń dniu niełatwo było niektórym pierwszakom zasnąć.  Za to z samego rana domki rozbrzmiewały śmiechem i gwarem Iskierek i Orlików. Drugiego dnia także czekało na nich wiele zadań i zajęć. Pierwszaki prały wełnę i robiły pamiątki z filcu, a spacer po lesie, zadania zręcznościowe i zespołowe oraz pamiątkowa sesja zdjęciowa ,umiliły ostatnie chwile na zielonej szkole.

Do domu wszyscy wrócili w wyśmienitych humorach, pełni miłych wspomnień i niezapomnianych wrażeń.

Aneta Lodzik

wyświetl galerię w Cooliris