Zielona szkoła II c i I e

Klasy I e i II c wybrały się na Zieloną Szkołę do zamku golubskiego. Uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii prowadzonej przez grupę rekonstrukcyjną. Poznali wiele wydarzeń z historii Polski przedstawianych w formie ilustrowanych opowieści z udziałem dzieci, wzbogaconych zaskakującymi rekwizytami, pełnych humoru. Wiele wrażeń przyniosły warsztaty, podczas których Skrzaty i Wróbelki budowały zamki z dostępnych kartonowych form oraz wykonywały własny herb z masy solnej. Poszukiwanie skarbu w ramach gry terenowej w Dolinie Kasztelana to było wyzwanie. Brakowało sił, oddech stawał się płytki, ale wystarczyło wszystkim odwagi i wytrwałości w dążeniu do celu. Słodkości odnalezione w ukryciu złagodziły wszelkie niedogodności. Najwięcej emocji wzbudziło zwiedzanie zamku nocą z latarenkami. Na szczęście Anna Wazówna nie zeszła z obrazu.

Następnego dnia klasy odwiedziły Ośrodek Chopinowski w Szafarni i wysłuchały audycji muzycznej ukazującej wpływ polskiej muzyki ludowej na twórczość Fryderyka Chopina. Obejrzały film "Ludowe inspiracje Chopina". Poznały ludowe obrzędy, w których uczestniczył kompozytor w Szafarni. Słuchały utworów Chopina granych na żywo przez pianistę.

Wyprawę można udać za udaną. Przyniosła wiele nowych wrażeń i na pewno zostanie w pamięci.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10