Klasa 5 b poznaje urokliwe miejsca gminy Jabłonna

Po pracowitym roku szkolnym klasa 5 b udała się na pieszą wycieczkę turystyczno-krajoznawczą po gminie Jabłonna. Jak się okazało w najbliższej okolicy Nowego Dworu Mazowieckiego, ale już w sąsiedniej gminie jest wiele ciekawych, aczkolwiek mało znanych obiektów. Uczniowie mogli m.in. zobaczyć pomnik ofiar wojny w Kadzielni, przejść szlakiem "Polski Walczącej", zwiedzić ruiny fortu XVII, będącego częścią fortyfikacji Twierdzy Modlin, poznać historię folwarku Trzciany oraz oczywiście zapoznać się z lokalną przyrodą - Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Nie zabrakło oczywiście odniesień do historii powszechnej, jak też ciekawostek przyrodniczych. Pogoda dopisywała na pieszą wędrówkę, więc zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10