Zielona szkoła w Toruniu  klas II a  i  II b

W dniach 06-08 czerwca klasy II a i II b  z opiekunami wybrały się na 3- dniową wycieczkę do Torunia. Uczniowie poznali najciekawsze zabytki Torunia i  najbardziej znane legendy toruńskie. W Planetarium oglądali  seans pt. „Meteoplanet”. Była to  opowieść o niezwykłych i ekstremalnych warunkach panujących w Układzie Słonecznym. W Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie zapoznali się z historią papieru, a także uczestniczyli w warsztatach czerpania papieru. Odwiedzili  pawilon paleontologiczny w Jura –Parku i poznali prehistoryczny świat dinozaurów. Zwiedzali Młyn Wiedzy w Toruniu, gdzie  uczestniczyli w niezwykłej lekcji przyrody. Samodzielnie wykonywali doświadczenia realizując ścieżkę dydaktyczną, związaną ze zjawiskami optycznymi. Zwiedzali również wystawy: „O Obrotach” – poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, także „Rzekę” – nawiązującą do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmującą model rzeki od źródeł po ujście. Wrażeń było co niemiara, a prawdziwy młyn w głowie na długo pozostanie w naszej pamięci. Musimy wrócić tam jeszcze raz.

Dorota Przygoda

wyświetl galerię w Cooliris