Zdrowe odżywianie - zajęcia z rodzicami w klasie III a

18 maja 2018 r. w klasie III a odbyły się warsztaty z udziałem  uczniów i rodziców, które były podsumowaniem wykonywania zadań w ramach realizacji programu „Szkoła na widelcu”.

Wychowawczyni podzieliła klasę na cztery grupy. Szefem każdej grupy była mama, która wybrała sobie swojego asystenta. Zadaniem każdej z grup było przygotowanie zdrowego posiłku. Każda z grup miała za zadanie wykonanie białego serka z warzywami do kanapek, owocowej sałatki i owocowych szaszłyków. Mamy przygotowały dla dzieci owocowy- mleczny koktajl. Uczniowie pracowali bardzo sprawnie. Rodzice byli zachwyceni tym, jak dzieci pięknie radziły sobie z krojeniem na małe kosteczki warzyw i owoców, sprzątaniem po swojej pracy i dekorowaniem stołu. Po wykonaniu zadania każda z grup zdawała relację ze swojej pracy. Na zakończenie była degustacja dań. Na przerwie poczęstowaliśmy naszymi kanapkami i sałatkami społeczność szkolną.

Mamy nie mogły uwierzyć, że dzieci mają taki apetyt! Okazało się, że posiłek zrobiony samodzielnie lepiej smakuje! Uczniowie i rodzice byli bardzo zadowoleni z takiej formy zajęć.

Wychowawczyni – Mirka Franczak

wyświetl galerię w Cooliris