ISKIERKI NA SPOTKANIU Z PISARKĄ PANIĄ MIRĄ BIAŁKOWSKĄ

Majowe spotkanie Iskierek  z pisarką panią Mirą Białkowską w Bibliotece Osiedlowej było wspaniałą lekcją poezji i muzyki. Dzieci w trakcie zajęć nauczyły się, że muzyka jest zjawiskiem, które spotykamy wszędzie, poznały proste  instrumenty perkusyjne, dowiedziały się jak można samodzielnie wykonać niektóre z nich, poznały technikę gry na prezentowanych instrumentach  i wspólnie tworzyły swoją muzykę.

Dowiedziały się też co to jest fraszka i wysłuchały przykładowych fraszek o instrumentach i kwiatach. Spotkanie przebiegało według autorskiego pomysłu autorki.

Uczniowie 1 a wykazywali ogromne zainteresowanie rozmową z pisarką. Odpowiadali na pytania, uczestniczyli w ćwiczeniach rytmicznych, a na zakończenie mogli nabyć książki pani Miry z jej autografem. Serdecznie dziękujemy pani Kasi Stasiak za zorganizowanie tego spotkania.

Aneta Lodzik

wyświetl galerię w Cooliris