Wycieczka Ie i IIc do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

W dniu 18 maja klasy Ie i IIc pojechały na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.  Śmiało można powiedzieć, że dzieci przebywając w muzeum odbyły podróż w czasie. Mogły zobaczyć jak w dawnych czasach wyglądała wieś i jak żyli biedni i bogaci chłopi. Wysłuchali pogadanki na temat wyrobu masła  i  poczuli na własnej skórze ile to się trzeba było napracować, aby otrzymać osełkę masła. Pajda  swojskiego chleba ze świeżutkim masłem, na świeżym powietrzu smakowała lepiej niż najlepsza czekolada. Dużą frajdę sprawiła dzieciom przejażdżka wozem. Ale największe wrażenie zrobiła lekcja kaligrafii. Dzieci w fartuszkach z białymi kołnierzykami  usiadły jak za dawnych lat w drewnianych ławkach z kałamarzem i wgłębieniem na pióro.  Pani rozpoczęła lekcje  dzwoniąc dużym dzwonkiem. Dzieci czytały tekst o Ali z „Elementarza” Falskiego, potem pisały  literki piórem zamoczonym w atramencie , jak dawniej.  Każdy po takim pisaniu miał darmową pamiątkę na dłoni. Po zabawie i zakupach wszyscy zadowoleni wrócili do domu.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10