Gromadka Kubusia Puchatka z wizytą w Urzędzie Miasta

Korzystając z pięknej majowej pogody klasa II b wybrała się na zwiedzanie Nowego Dworu Mazowieckiego.
Najważniejszym punktem programu była wizyta w Urzędzie Miasta. Dzieci poznały zakres spraw, jakie można załatwić w takim miejscu. Mogły podziwiać piękną salę ślubów oraz salę konferencyjną. Wielką atrakcją było spotkanie z burmistrzem Jackiem Kowalskim, który zaprosił dzieci do swojego gabinetu i opowiedział o swojej pracy. Duże wrażenie zrobiła na uczniach sala monitoringu i obserwowanie widoku z 30 kamer, ustawionych w różnych miejscach naszego miasta. Na pamiątkę pobytu w urzędzie każdy otrzymał upominek: smycz, długopis i lizak – wszystko z logo Nowego Dworu Mazowieckiego.
Następnym punktem programu był spacer uliczkami parku im. Józefa Wybickiego, zabawy przy fontannie i na placu zabaw. No a na koniec były pyszne lody.

Katarzyna Tomaszewska