Wycieczka klasy 3a i 3f do Wedla i Muzeum Warszawy

14 marca 2018 r. klasa 3a i 3f  wybrały się  na wycieczkę do Warszawy.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy słodko w Pijalni Czekolady „E. Wedel”, gdzie  poznaliśmy historię wedlowskiej fabryki i jej założycieli. Dowiedzieliśmy się jak przebiega proces produkcji czekolady oraz innych czekoladowych przysmaków. Mieliśmy również niecodzienną okazję uczestniczyć w warsztatach polegających na dekoracji torcików wedlowskich oraz degustacji pitnej czekolady. Na koniec każdy z uczestników został obdarowany słodkim upominkiem i własnoręcznie udekorowanym torcikiem.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Warszawy, gdzie wśród eksponatów  poszukiwaliśmy tropów legend warszawskich. Oglądaliśmy wizerunki Syreny i poznaliśmy związane z nią historie. Odkrywaliśmy, jak w Warszawie przenikają się światy realny i fantastyczny, a pozornie zwyczajne obiekty i okolice stają się elementami magicznych historii.

Zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia wróciliśmy do domu.

Mirosława Franczak, Marlena Skuza

wyświetl galerię w Cooliris