Wycieczka 5d, 6b i 7a

We wtorek 13 lutego 2018 uczniowie z klasy 5d, 6b i 7a wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jest to jedno z największych miejsc w Polsce popularyzujących naukę.
Podczas zwiedzania mogliśmy korzystać z wielu interaktywnych wystaw. Bardzo interesującym miejscem była "Majsterkownia", w której każdy mógł sam zbudować proste konstrukcje, takie jak most ze słomek lub piankowa instalacja unosząca się w dmuchawie.
Po trzygodzinnym zwiedzaniu udaliśmy się do Planetarium "Niebo Kopernika", gdzie obejrzeliśmy interesujący film o kosmosie "Trzeci wymiar życia 3D". Poznaliśmy miejsca we Wszechświecie, w których być może istnieje życie. Prawie wszyscy uczestnicy, łącznie ze mną, byli zachwyceni sposobem, w jaki został przedstawiony temat. Bardzo podobało mi się, że występ nie był odtwarzany z nagrania, lecz przedstawiany na żywo w interakcji z widzem. Po seansie i zakupach w sklepiku naukowym udaliśmy się autokarem w drogę powrotną. Podsumowując całą wycieczkę, uważam, że w przyjemny sposób spędziłam czas i bardzo wiele się nauczyłam. To była prawdziwa frajda!

Julia Jakubowska z klasy 7a

wyświetl galerię w Cooliris