Klasa 3b na zajęcia z biblioterapii

16 marca klasa 3b po raz kolejny uczestniczyła w zajęciach z biblioterapii, które poprowadziły panie Wanda Kępska, Iza Pieluchowska i Katarzyna Dobruk. Tym razem zajęcia dotyczyły samotności dziecka w domu dziecka oraz ludzi, którzy bardzo pragną mieć dziecko. Tytułowy bohater opowieści Chłopiec-Jeż był kolczasty i nieufny wobec świata. Jednak pod wpływem miłości, czułości i cierpliwości rodziców adopcyjnych powoli tracił kolce. Uczniowie słuchali ze zrozumieniem czytanej historii i uczyli się rozróżniać i nazywać emocje, symbolizujące kolce.Wniosek jaki wysnuły dzieci po zajęciach brzmiał: „kolce wyrastają dzieciom wtedy, gdy nie mają się do kogo przytulić i gdy nie czują się kochane”. Na koniec zajęć wszyscy zatańczyli integracyjny „taniec jeża”.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10