Wycieczka klasy  3a i 3f do ZOO w Warszawie

20 lutego 2018 r. klasy 3a i 3f wybrały się na wycieczkę  do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie na niezwykłą lekcję przyrody. Jedna klasa miała zajęcia pt. „Opieka nad zwierzętami domowymi i egzotycznymi”, a druga lekcję pt. „Po co komu ogon?”. Zajęcia miały charakter pokazowo-warsztatowy. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami hodowli zwierząt egzotycznych i domowych oraz poznały funkcję ogona   oraz różne karmy dla zwierząt. Podczas zadań zespołowych segregowały produkty żywnościowe, dzieląc je na zdrowe i niezdrowe dla zwierząt. Ponadto uczniowie w grupach ustalali menu dla zwierząt roślinożernych, drapieżnych i wszystkożernych. Po części warsztatowej wszystkich czekała największa atrakcja - prezentacja zwierząt dydaktycznych. Dzieci miały  możliwość bezpośredniego kontaktu z oswojonymi jaszczurkami, wężami,  bezkręgowcami i gadającą papugą.

Następnym punktem wycieczki był spacer po ZOO oraz  zwiedzanie ptaszarni, małpiarni, akwarium i  żyrafiarni. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta w akwarium, gdzie można było zobaczyć tysiące kolorowych ryb.

Wycieczka była bardzo pouczająca i wszystkim bardzo się podobała.

Mirosława Franczak, Marlena Skuza

wyświetl galerię w Cooliris